Forza Motorsport 4 Tek Link Full indir [Xbox 360]

16 May

 

Turn 10 Studios tarafından geliştirilen Forza Motorsport 4, Forza serisinin son üyesi olacak ve erteleme yaşamadığı takdirde 14 Ekim’de PAL olarak yani Avrupa bölgesi için X360 platformunda piyasaya sürülecek. Forza serisi genel hatlarıyla gerçekçi bir simülasyon, özellikle yardımcıları kapatıp oynanınca kendisini tam olarak belli ediyor. Şahsen Forza 3’te daha çok deneyim kazanıp, sürücü seviyemi arttırmak için yardımcıları kapatıp oynardım, halen de oynuyorum. Belki daha zor oluyor, ancak oyundan aldığım keyif artıyor.

Adı gibi dört kat daha mı iyi?

Forza 4’te güzel bir özellik olarak Forza 3’teki profilimizi oyuna aktarabileceğiz. Bu transfer yeteneği sayesinde eski oyun içindeki paramız, araçlarımız yeni garajımızda olacak. Kinect, X360’ın en sevdiğim yanlarından biri, Ryse, Rise Of The Nightmares gibi Kinect tabanlı projeler konsola geliyor. Forza 4’ü de bu listeye ekleyelim, yapımdaki en ilgi çekici kısımlardan birisi de bu. Kinect sayesinde baş takibi olayı geliyor. Böylece yönlendirme, aracın ince noktalarına ve köşelerdeki çevre birimlerine bakabileceğiz. Autovista adındaki diğer yeni özellik sayesinde arabamızın etrafında yürüyüp, etrafını keşfedebileceğiz.

Aracın kapılarını açıp içine bakacak, jantlarına, farlarına, motoruna göz atabileceğiz. Bu yine Kinect sayesinde gelen bir özellik. Kontroller de bu duruma dahil. Ellerimizi direksiyon tutar gibi sağa sola çevirdiğimizde, aracımız buna göre tepki verecek. Kinect’i kullandığımızda arabanın hızlanması veya fren yapması ise Forza 3’ten bildiğimiz “Auto Brake” özelliğiyle otomatik gerçekleşecek. Kinect ile birlikte yarışları başlatmak ve menülerde gezinmek için ses komutu da kullanabileceğiz.

Forza 3’teki Season Play, Forza 4’te World Tour Modu olarak yer alacak ve takvim stilindeki yarış etkinliklerinden uzaklaşılacak. Katılacağımız yarışların ve etkinliklerin varyasyonlarının daha çok olacağı bir otomotiv dünya turuna çıkacağız. Forza 4’te üçüncü oyundaki standart yarış türlerinin yanında Drift’in dahil olduğu tampon tampona yarışlar, Autocross yarışları olacak. Yeni oyunla birlikte yeni bir özellik de devreye giriyor. Gösterdiğimiz performansa göre Forza 4 zorluk seviyesini bize göre adapte edecek. Sürücü kabiliyetlerimize göre yapay zeka kontrolündeki sürücüler araçlarını değiştirecek veya geliştirecekler. Forza 3’te bizlere hediye araçlar veriliyordu, ancak hangi aracı seçeceğimize karar veremiyorduk. Forza 4’te karşımıza üç farklı araç gelecek ve birinden birini seçeceğiz.

Daha fazla sosyallik

Forza 3’te araçları boyuyor, Tune üstünden ince ayarlar çekiyorduk. Kendi desenlerimizi (Vinyl) yapabiliyorduk. Araçlarımı, kendime ait desenleri, Tune ayarlarını da Auction House üstünden satıp, paraya para demedim. Bunun için Forza 4’te kullanıcı tarafından yapılan içeriğin vurgusu yapılıyor. Yapımda Car Club yani Araba Kulübü adında bir özellik daha olacak. Oyunda kesinlikle satın alacağımız, paylaşacağımız, özelleştirme yapabileceğimiz birçok araç grubu yer alacak. Turn 10 Studios, oyunda seksen üreticiden 500’ün üzerinde araba olduğunu belirtiyor ve bu durum “Bugün mevcut bir yarış oyunundaki en iyisi” olarak lanse ediliyor.

Forza 3’le birlikte ikinci yapımdan sonra grafiklerde bir sıçrama olmuştu. Araçlar detaylanmış, çevre düzenlemesi daha ayrıntılı olmuştu. Forza 4’te ise bu durum daha ileri bir seviyeye taşınıyor. Araçlar üçüncü yapıma göre daha detaylı ve grafikler daha kaliteli. Şu zamana kadar yayınlanan video ve ekran görüntüleri de bu noktayı kanıtlar nitelikte. Aynı şekilde çevre üstünde de Turn 10 Studios uğraşıyor. Geçenlerde yayınlanan bir videoda Alp Dağlarına gidip, etrafı fotoğraflamışlardı. Bunu oyunda da göreceğiz.

Ses efektleri Forza serisinde her zaman iyiydi, dördüncü yapımın da bu konuda aşağı kalır olacağını sanmıyorum. Gerçekçi hasar modellemesini de bu teknik detayların üstüne ekleyelim. Sonuçta kapsamlı bir Forza ile karşı karşıya kalacağız. Oyunun 16 kişiye kadar online desteğinin olacağı da sızan bilgiler arasında. 16 oyuncudan söz ederken bu bağlamda normal yarışların da 8 arabadan 16 arabaya yükseldiği söyleniyor.

Forza 4, muazzam duruyor. Söylenen yeni özelliklerle birlikte seri son oyunda daha da coşacak. Forza 3 genel olarak fazlasıyla kaliteli bir yapımdı, ancak Forza 4 bu kalite çizgisini daha da aşacak. Gelecek araç paketleri ve destekleri de unutmamak lazım. Böylece zengin bir oyun deneyimi yaşayacağız umarım.

Oyun 2 adet XGD3 formatındaki çift katmanlı dvd’den oluşuyor. 2.ci DVD’de pistler, yeni içerikler ve dahası var. Oyun esnasında ihtiyaç yok ama ilerde kullanılması önerilir. Ayrıca oyun LT+2.0 Güncellemesini istiyor ve disk formatı ise XGD3.1. 

Platform: XBOX 360
2. Sürüm: Promo.Edition.PAL.XBOX360-iND
3. Region: PAL
4. Dil: English

>>>>>> Vide0 İçin… TIKLA <<<<<<

İyi oyunlar ..

Not:Wupload’a Üye olup indirin…

Etiketler:Forza Motorsport 4  Tek link indir,Forza Motorsport 4  full indir,Forza Motorsport 4  indir,Forza Motorsport 4  pc indir,Forza Motorsport 4  download,Forza Motorsport 4  pc indir,Forza Motorsport 4  pc,Forza Motorsport 4  tek part indir,Forza Motorsport 4  tam indir,Forza Motorsport 4  gezginler indir, Forza Motorsport 4  tam indir,Forza Motorsport 4  ahmetturan indir,Forza Motorsport 4  oyuncehenneminden indir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: